Moda Projeleri

Modelistlik Projeleri

Bireysel Moda Projeleri

Bireysel proje sürekli personel ya da ziyaretçi hocalar tarafından verilebilir. Sınıfınızdaki herkesin çözmesi gereken bir problem olabileceği gibi belirli becerilerinizi geliştirmek için tek başına yapmanız beklenen bir görev olabilir. Projenin gerekliliklerine kendi kişisel tarzınızla yanıt vermeniz beklenir. Cevabınız değerlendirilir ve verilen notlar göstermiş olduğunuz gelişimi ortaya koyar.

Sponsorlu Moda Projeleri

Sponsorlu proje, her zaman olmasa da genelde bir kumaş ya da firması tarafından düzenlenir. Ne gerektiği öğretim görevlileriyle tartışılır ve sonuçlar öğretim görevlileri ve firma yetkililerinden oluşan bir grup tarafından değerlendirilerek bu doğrultuda notlar ve ödüller verilir. Bazen öğretim görevlileri tarafından verilen notlar firmaların verdikleriyle uyuşmaz çünkü onlar ticari kaygılardan ziyade akademik olarak farklı sonuçlar beklerler.

Yarışma Moda Projeleri

Yarışma projeleri bir firma ya da kurum tarafından düzenlenir. Moda yarışmaları popüler tanıtım araçlarıdır ve genelde ulusal çapta düzenlenir. Ödüller seyahat bursları veya staj şeklinde olabilir. Sonuçlar firma yetkilileri tarafından değerlendirilir ve genelde eğer kazanan kişi değilseniz çalışmanızın nasıl değerlendirildiğini bilemezsiniz. Teslim ettiğiniz çalışmalar her zaman geri gönderilmez, dolayısıyla portfolyonuzun fotokopilerini almanız çok önemlidir.

Ekip Moda Projeleri

Bir ekip projesi bazılarını hiç tanımadığınız bir öğrenci grubuyla birlikte çalışmanızı gerektirir. Ekip projelerinin kapsamı geniştir ve tasarımın yanında sık sık pazarlama, markalama ve maliyet konularını göz önünde bulundurmanız gerektirir. Rolünüz grup tarafından tanımlanabilir ve bir iş ortamı simülasyonu çerçevesinde beyin fırtınaları yapmanız ve diğerleriyle ortak çalışmanız gerekir. Yoğun baskı vardır ve bazen sizden kendinizin ve diğerlerinin katkılarını notlandırmanız istenir. Ekip projesi özeti ilgili üniversite bölümleri ya da daha sık bir şekilde üniversiteyle işbirliği içindeki firmalar veya kurumlar tarafından belirlenir.

Mesleki Yeterlilik src belgesi eğitimleri hakkında bilgi edinmek için arayabilirsiniz.

Moda tasarım kurslarından modelistlik ve stilistlik kursu eğitimleri için bizi tercih edebilirsiniz.

İş yeri çalışanları için ilk yardım sertifikası kurumlarımız tarafından verilmektedir.

Leave a Reply

BİLGİSAYARLI MODELİSTLİK EĞİTİMLERİMİZ BAŞLADI! Telefon: 0 212 641 13 13 ARA
+ +